Послуги Відновлення Даних

Послуги Відновлення Даних

з Карти пам'яті, Флешки, Жорсткого диску, SSD накопичувача.

Послуги Відновлення Даних

з Карти пам'яті, Флешки, Жорсткого диску, SSD накопичувача.

Відновлення даних з жорсткого диску
Picture of Service Data Recovery
Service Data Recovery

Відновлення даних з жорсткого диску після падіння

Ви дізнаєтеся які наслідки можуть бути для жорсткого диску внаслідок удару, отримаєте поради як потрібно діяти, якщо Ваш жорсткий диск впав, щоб не нашкодити. Також ви найдете відповідь на такі питання: Відновлення даних з жорсткого диску, як відновити дані з жорсткого диску після падіння самостійно, відновити дані з несправного жорсткого диска самостійно.

Як відновити дані з жорсткого диску після падіння самостійно?

Що потрібно зробити в першу чергу.

 1. Провести візуальний огляд на наявність механічних пошкоджень.

  • Вм’ятини на корпусі – можуть порушувати геометрію диска та призводять до неправильної його роботи.
  • Відбиті елементи – спричиняють неправильну роботу  диска чи зовсім призводить до його поломки.

 При виявленні таких пошкоджень, ми не рекомендуємо підключати диск до ПК чи продовжувати роботу самостійно.

 2. Підключити диск до комп’ютера та ретельно стежити за його поведінкою.

 Які основні несправні характеристики можуть з’явитися?

  • сторонній шум – пошкодження поверхні пластин чи блока магнітних головок.
  • диск не починає обертати пластини – клин двигуна чи «залипання» блока магнітних головок
  • при роботі з диском починає зависати комп’ютер – пошкодження поверхні  пластин диску
  • диск відображається як RAW в системі – несправність блоку головок чи поверхні пластин диску

 Якщо ж при ввімкненні жорсткий диск працює нормально, ми радимо в першу чергу продублювати всю важливу інформацію у безпечне місце, перевірити її, й лише після цього проводити його діагностику самостійно чи у спеціалістів.

 3. Перевірити стан поверхні жорсткого диска.

 Для цього потрібно використовувати стороннє програмне забезпечення, наприклад ” Victoria 

 По результату сканування Ви зможете оцінити стан жорсткого диску та зможете прийняти рішення для його подальшого використання.

В яких випадкам можливо відновити дані з несправного жорсткого диска самостійно?

 Самостійно, можливе відновлення лише при незначному пошкодженню поверхні пластин диска. В цьому випадку потрібно підключити диск до комп’ютера, почати копіювати першочергові по важливості дані. Якщо при копіюванні процес зависає або диск починає працювати с погіршенням (починає повільніше опрацьовувати команди), на цьому самостійну роботу потрібно зупинити, бо пошкодження має прогресуючий характер. Робота в такому стані може призвести до повного пошкодження диску й зробити подальше відновлення інформації неможливим. Радимо використовувати при копіюванні файлів файловий менеджер, наприклад “Total Commander” він може обробити при копіюванні даних деякі помилки, при яких штатний провідник просто зависає і не дає проводити збереження даних.

 При решті випадках поведінки диска ні в якому разі не потрібно самостійно пробувати копіювати а тим більше розбирати та намагатися відремонтувати жорсткий диск.

Основні помилки користувачів у розумінні несправності диска:

  • щільність записаної інформації – при найменших пошкодженнях втрачаються багато даних.
  • особливий конструктив пластин, чутливість поверхі – мають особливе позиціювання одне до одного і до магнітних головок, мають чіткий порядок розташування.
  • особливість роботи блока магнітних головок – мають чутливість до механічного впливу (пошкодження)
  • унікальності службових даних записаних на пластини – втрата цих даних унеможливлює роботу диска.

 При самостійній спробі відновлення даних з несправного жорсткого диска, ці всі фактори користувачем ігноруються  з надією «мені пощастить», але вони посилюють несправний стан диску та в деяких випадках унеможливлюють процес відновлення даних.

 Повертаючись до нашої теми, відновити дані з жорсткого диску після падіння, самостійно не рекомендується й зазвичай не має можливості в зв’язку відсутністю  спеціалізованого обладнання та досконалих знань у внутрішній будові та функціонуванню жорстких дисків. Зробити це в домашніх умовах непідготовленій особі буде вкрай складно, а ймовірність зробити помилку та погіршити ситуацію дуже велика. Тому ми радимо звернутись за діагностикою до спеціалістів.

 Падіння, удари доволі розповсюджене явище, коли мова йде про портативні пристрої. До таких пристроїв серед іншого відносяться ноутбуки, зовнішні жорсткі диски, переносні диски, флешки, карти пам’яті тощо. І якщо твердотільні носії, такі як флешки, SSD, карти пам’яті набагато менш чутливі до механічних впливів, то для жорстких дисків такий вплив може бути фатальним. Основна причина тому – наявність у жорсткого диску механічних вузлів, які й страждають в першу чергу внаслідок удару.

 При чому, наслідок удару може бути не однозначний. Умовно можна відзначити миттєву поломку внаслідок удару та відкладену.

 При миттєвій поломці ситуація більш-менш зрозуміла. Диск зазнає значного механічного впливу, внаслідок чого страждають механічні вузли, а саме: блок головок, система позиціонування головок та магнітні пластини. Пошкоджений вузол (вузли) стають цілком несправними і не можуть виконувати свою функцію. Це призводить до повної поломки жорсткого диску.

 Проте, нерідкі випадки, коли ці вузли пошкоджуються не повністю, а лише частково. Що ж виникає в такому випадку?

 Як ми знаємо, жорсткий диск це – мінікомп’ютер. Частина програмного забезпечення цього комп’ютера призначена для відслідковування робочих параметрів вузлів жорсткого диску та корекцію їх роботи в разі необхідності. Коли програма виявляє, що блок головок працює нестабільно, вона корегує його роботу. Цей процес проходить автоматично й зовсім непомітний для користувача. Коли несправність магнітних головок продовжує прогресувати, й службова програма вже не здатна її корегувати, користувач помічає поломку жорсткого диску. Вона проявляється у зависанні комп’ютера, появі сторонніх шумів у його роботі. Тому нерідко стикаємся з випадками, коли після падіння жорсткий диск певний час продовжує нормально працювати, а тоді раптово виходить з ладу. Цей час залежить від ступеню пошкодження внаслідок удару.

Отже підсумуємо, відновлення даних з жорсткого диску після падіння:

  Самостійне відновлення даних можливе, але лише при незначних пошкодженнях диску. Користувачі недооцінюють складність роботи по відновленню інформації з пошкодженого диску. Диск який мав фізичне ушкодження може вийти із ладу через деякий час. Важні данні потрібно копіювати першочергово.

 

Відновлення даних з жорсткого диску ціна